0541 380 25 05

  • slide1
  • slide2
  • slide3

flok baskı teknik bilgi

Flok Baskı Kağıtları
Tekstil elyafının kesilmesi, koparılması veya öğütülmesi ile elde edilen çok kısa ince lif parçacığıdır. Yüzeyde kadifemsi, suni deri ve özel görünümlü tekstil yüzeylerini oluşturmak için kullanılan tekniktir.  Transfer baskıda uygulanması preslenme koşuluna dayalıdır.

Uygulama  Şartları
Flok Baskı Kağıtlarının transfer işlemi sıcak presler ile gerçekleştirilir. Kısacası Flok kağıdı uygulanacak tekstil üzerine yerleştirilir. Sıcak presle 160c derece, 10-12 saniye 4 Bar basınç ile preslenip Flok ılıkken taşıma bandından ayrılır.
Genel olarak baskılı ürünün yıkama talimatı 40-60 c derecede ters çevrilip yıkanmasıdır. Flok baskıların yıkanama dayanıklılığı yüksektir. Eğer zemine ütü uygulanacaksa baskılı zemin tersten ütülenmelidir. Bu koşulda uygulandığı sürece baskılarınız uzun ömürlü olacaktır.

Nerelerde Kullanılır?
1.Forma, eşofman ve diğer tüm spor kıyafetlerinde
2.Ceketler ve fantezi kumaşlarda
3. Tebrik kartları ve değişik ilan materyallerinde
4.T-shirt, şapka ve mont yüzeylerinde
5.Açık ve koyu zemin tüm tekstil ürünlerinde kullanılır.

Sipariş Bilgileri
Çeşitli ebatlarda transfer kağıtlarına basılmış hazır flok  desenlerinden istediğinizi adet sınırlaması olamadan satın alabilirsiniz. Dilerseniz kendi tasarımlarınızı tarafımıza gönderip numune veya üretim isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.