0541 380 25 05

  • slide1
  • slide2
  • slide3

varak baskı teknik bilgi

Varak Baskı Kağıtları
Sentetik ve termoplastik elyaf dan oluşmuş mamüllere yaldızlı varak kağıdının, yapıştırıcı ve ısı etkisi ile aktarılması işlemidir. Desen,  baskı yapılacak kumaş yüzeyine önce yapıştırıcı ile tutturulur ve kurutulur. Ardından varak kağıdı ile preslenir.

Uygulama Şartları
Varak Baskı Kağıtlarının transfer işlemi sıcak presler ile gerçekleştirilir. Preslenme sıcaklığı 120-200c derece arasında değişir. Preslenme sıcaklığı kullanılacak varak kağıdının cinsine ve uygulanacak basınca göre belirlenir. Transfer İşleminde tercih edilen sıcaklık 160-180 c süre ise 15 sn dir. Kısaca uygulanacak tekstil prese yerleştirilir. Uygun görülen ısı, zaman ve basınç talimatları içerisinde transfer işlemi gerçekleştirilir. Genel olarak baskılı ürünün yıkama talimatı 40-60 c derecede ters çevrilip yıkanmasıdır. Transfer varak baskıların yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı dayanıklılıkları yüksektir.

Nerelerde Kullanılır?
1.Gece kıyafetleri ve fantezi kumaşlarda
2.Çanta ve şapka yüzeylerinde
3.Kartela ve değişik ilan materyallerinde
4.T-shirt, şapka ve mont yüzeylerinde
5.Deri giyim ve ayakkabı sektöründe
6.Açık ve koyu zemin tüm tekstil ürünlerinde kullanılır.

Sipariş Bilgileri
Çeşitli ebatlarda transfer kağıtlarına basılmış hazır varak desenlerinden istediğinizi adet sınırlaması olamadan satın alabilirsiniz. Dilerseniz kendi tasarımlarınızı tarafımıza gönderip numune veya üretim isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.